Мултимедијална изложба ЈАСЕНОВАЦ

Насловна

• Дан борбе против дјечијег канцера у Музеју РС

2017-02-15 15:09
    Жути балони за "храбара мала срца"

Ликовну радионицу треће манифестације "За храбра мала срца", поводом Међународног дана борбе против дјечијег канцера, сваког 15. фебруара организује Одјељење за образовно-педагошки рад Музеја Републике Српске.

• Културне институције потписале споразум

2017-02-08 18:06

ЈУ Музеј Републике Српске, Бања Лука и Музиколошки институт Српске академије наука и уметности, Београд, потписали су Споразум о сарадњи, у уторак, 07.02.2017. године у Београду. Споразум представља важан корак у реализацији пројеката и сарадње на циљевима ових институција.

• Стручна усавршавања у Риму

2017-02-01 12:02

На ИСЦР Интернационалном тренинг курсу на Институту за конзервацију и рестаурацију у Риму, ове године од 15. до 28. јануара стажирала је и конзерватор за кожу и текстил Музеја Републике Српске, МА Драгана Радоја. У лабораторији за скулптуру од гипса, обављала је стручно усавршавање под менторством проф. др Стефана Салерна, чувеног стручњака из области конзервације скулптуре од гипса.

• Нови амбијент Природњачког одјељења

2017-02-01 11:56

Зимским радовима у Музеју РС, ботаничке и зоолошке витрине добијају нови изглед. Иновације подразумјевају нове експонате и уређење постојећег изложбеног простора.

• У Музеју Републике Српске НОВО РУКОВОДСТВО МУЗЕЈА

2016-12-30 16:04

Пред члановима надлежне Комисије, 30. децембра у Музеју Републике Српске извршена је примопредаја дужности роководиоца ове значајне културне установе. Нада Пувачић, чија се дужност директора разријешава због испуњених услова за одлазак у пензију, предала је дужност Владимиру Ђукановићу, музејском савјетнику у Музеју РС. Рјешење је донијела на 19. сједници, Влада Републике Српске, која је Владимира Ђукановића именовала као вршиоца дужности директора.

Stranice: 1 2 3 4 Sledeće »