Од номинације до примјене Змијањског веза

ПРЕЗЕНТАЦИЈА И РАДИОНИЦА У МУЗЕЈУ НА ОТВОРЕНОМ

У Националној институцији културе Србије, Музеју на отвореном “Старо село Сиригојно”, Данијела Ђукановић, музејски савјетник, етнолог Музеја Републике Српске је у четвртак, 4. октобра 2018. године, одржала предавање и презентацију на тему “Методологија процеса номинације Змијањског веза на UNESCO-ву листу и његова заштита, примјена и презентација од уписа 2014. године до данас“.

Након предавања, гости су имали прилику да погледају и документарни филм о Змијањском везу. Овом приликом посјетиоцима и учесницима се представило и Хуманитарно удружење жена “Дуга” из Бањалуке. У име удружења говорила је Милица Спремо, која је радионице Змијањског веза одржала ученицима Средње умјетничке школе из Ужица.