Музеј РС и Искра за обољелу дјецу

Поводом Свјетског дана дјеце обољеле од малигних болести, Музеј Републике Српске и ове године придружује се традиционалној хуманитарној акцији.

У четвртак , 15. фебруара 2018.године са почетком у 10.00 часова у Музеју РС, Одјељење за образовнo-педагошки рад приређује ликовну радионицу “За храбра мала срца” у којој учествују ученици из четири основне Бањалучке школе, као и ученици Средње Медицинске школе и Бањалучке Гимназије.

Ове године хуманитарној акцији „ЗА ХРАБРА МАЛА СРЦА“ придружује се Дјечији студио глуме „Рода“, који ће манифестацију отворити представом „Несташно паче“.

Умјетнички руководилац Дјечијег студија „Рода“ је госпођа Невенка Родић. Уз надлежне кустосе из свих одјељења и вишег музејског педагога ученици ће цртати музејске експонате заједно са лијеченом дјецом која су сада на праћењу, из Удружења родитеља дјеце обољеле од малигних болести “Искра”.