У славу Франциска де лос Тороса

Изложба „У славу Франциска де лос Тороса“ биће отворена у четвртак 1. новембра у 19:00 часова у Музеју Републике Српске.
Аутор изложбе и каталога, музејски савјетник Славка Миросављевић, овом изложбом представља 22 умјетничка дјела Ненада Ражнатовића, који ће изложбу тумачити у петак, 2. новембра у 18 часова.

У форми диптиха и триптиха, изложба повезује савремено стваралаштво са традиционалним обичајима борбе бикова. На савремен начин, кроз занимљиве приказе слика умјетник повезује културно насљеђе Шпаније, Босне и Херцеговине и Републике Српске, књижевност Иве Андрића (Разговор с Гојом) и Петра Кочића (Јаблан), као и посебну импресионираност сликарством Франциска Гоје. Изложба би на неконвенционалан начин требала да приближи сликарство, књижевност и обичаје, млађим генерацијама, Бањалучанима и свим посјетиоцима Музеја Републике Српске и Бањалуке.
Изложбу прати двојезични каталог (српско-енглески).

Изложба је реализована захјваљујући подршци Министарства просвјете и културе Републике Српске.