Радно вријеме: 08:00 – 20:00

Њ.Е. амбасадорица Словеније Зорица Букинац посјетила Музеј

Музеј Републике Српске посјетила је Њена екселенција Зорица Букинац, амбасадорица Словеније у БиХ, са савјетницом, водитељицом Конзуларног одјељења у Сарајеву, Андрејом Најжар. Директор Музеја Републике Српске Миладин Савић дочекао је високе гошће, и разговарао са њима о тренутној и будућој сарадањи, те планираним посјетама Музеју РС.

Стручно вођење кроз Сталну поставку Музеја, приредила је музејска савјетница Славка Миросављевић, историчар умјетности. Као аутор тренутно постављене мултимедијалне изложбе “У славу Франциска де лос Тороса”, Славка Миросављевић је Њ.Е. Зорици Букинац и Андреји Најжар, објаснила поједина знамења српске књижевности кроз ликовни рад Ненада Ражнатовића.

Директор Музеја Миладин Савић је подсјетио гошће да је Бањалука град који сваке године пружи гостопримство великом броју посјетилаца из Словеније, а Њена екселенција Зорица Букинац се захвалила на Стручном вођењу, дивном гостопримству, те нагласила да ће се увијек радо одазвати на позиве за сарадњу.