„Откључај свијет науке и илузије“ ПОДРШКА МУЗЕЈУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

„Откључај свијет науке и илузије“
ПОДРШКА МУЗЕЈУ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

Специфичност изложбе „Откључај свијет науке и илузије“ Музеја Републике Српске, поред њене оригиналности и јединствености, јесте и да је окупила велики број учесника у самој реализацији. Главни организатори су Министарство просвјете и културе Републике Српске и Министарство науке и технологије Републике Српске, а како је изложба рађена поводом Дана Града, кабинет Градоначелника и програм “Прољеће у Бањалуци” такође су један од главних организатора неведене изложбе.
Универзитет у Бањој Луци, као главна вискошколска установа Српске са Одсјеком за анимацију Академије умјетности и Катедрама за електротехнику и електроенергетику Електротехничког факултета, иступили су као најбитније карике у реализацији, до сада јавности непознатих, експоната на нашем подручју. Како нам је циљ да у свему подржавамо домаће снаге и произвођаче, партнери изложбе су и SKLOPY TOYS – израда дјечијих дрвених играчака те ELEKTROTIM, фирма за професионалну расвјету по мјери.
Компанија чије је средње име „брзина“ – Поште Српске и Брза пошта – обезбиједили су
Музеју РС потребан бицикл/експонат.
Као посљедњи наведен, али веома битан партнер Музеја Републике Српске, како прошле
године тако и ове године, јесте “GRAWE osiguranje a.d. Banja Luka”. И овогодишњим
учешћем у реализацији музејског програма, “GRAWE osiguranje a.d. Banja Luka” је
поново потврдило своју улогу друштвено одговорне компаније и пријатеља Музеја.